Метод Керол Грей: «Соціальні історії»

Автор Hope-School 10 місяців тому
Головна  /  Інноваційні технології в освітній діяльності гімназії  /  Метод Керол Грей: «Соціальні історії»

Одним із важливих і ключових питань НУШ є навчити дітей взаємодіяти у суспільстві. Для розвитку цих навичок можна успішно використовувати метод Соціальних історій Керол Грей (Carol Grey).

Соціальні історії – це інструмент соціального навчання, який можуть використовувати як батьки, так і професіонали для навчання та виховання дітей. Написання Соціальної історії починається зі збирання інформації, виявлення актуальної теми для навчання та розробки персоналізованого тексту та ілюстрації. Найчастіше Соціальні історії – це прості короткі ілюстровані розповіді на задану тему.

Все ж таки, для того, щоб скласти соціальну історію, варто дотримуватись схеми Керол Грей. Ця схема включає кілька описових, перспективних, директивних і стратегічних речень.

  1. Описові речення – розповідають про те, що люди роблять у конкретних соціальних ситуаціях і визначають, де ці ситуації відбуваються, хто в них бере участь, що ці люди роблять і навіщо.
  2. Перспективні речення – цей різновид речень описує реакції інших людей, щоб учень дізнався, як ситуацію бачать інші. Ці речення описують внутрішні стани людей, їхні думки, почуття та настрій.
  3. Директивні (наказові) речення описують бажані чи доречні дії в певних ситуаціях. Такі речення будуються у стверджувальній формі, пояснюючи в позитивних термінах, яка поведінка є бажаною. З цим різновидом речень потрібно бути дуже обережними, щоб не обмежувати можливості людини для прояву самостійних реакцій на соціальну ситуацію.
  4. Стратегічні речення визначають стратегії, які учень може використовувати, для подолання труднощів у різних ситуаціях. Зазвичай їх додають після написання всієї історії та, за можливості, прочитання її з учнем.

Співвідношення речень у соціальній історії: 1 директивне на 2–5 описових та перспективних. Для кращого засвоєння і сприймання інформації дітям, все ж краще оформити їх кольоровим шрифтом та ілюстраціями.

Наша гімназія активно використовує метод Соціальних історій. А саме учителями початкових класів було організовано творчу групу «Соціальні історії», в якій працюють над розширенням теоретичних знань з поданої теми, збагаченням скарбнички соціальних історій у приватній гімназії «Надія»; збиранням та систематизацією інформації; визначенням актуальної теми для навчання та розробки тексту і ілюстрації для відповідних соціальних історій. Було розроблено та впроваджено у навчально-виховний процес соціальні історії на наступні теми: «Нецензурні слова, та їх вплив на оточуючих», «Конфлікти, та їх вирішення». Дані історії вчителі застосовують на виховних годинах, а також інтегрують і використовують на уроках «Я досліджую світ».

Категорія:
  Інноваційні технології в освітній діяльності гімназії
About

 Hope-School

  (55 articles)