Останні коментарі

Шевченківські дні

Автор Hope-School 2 роки тому
Головна  /  Новини  /  Шевченківські дні

З 11 по 15 березня у приватній ЗОШ «Надія» проходили заходи, приурочені до 205-річчя з Дня народження національного українського поета – Тараса Шевченка. Основною метою проведених заходів було залучення учнів до осмислення ролі постаті Кобзаря у становленні української культури, розумінні значення його творчості у наш час. 11 березня вчителями Макогончук В.О. та Цуркан Ю.О було проведено відкриття Шевченківського тижня, на якому учнів запрошували приєднатись до інтерактиву на центральному стенді, написавши на наліпках відповідь «Чого мене навчили твори Кобзаря?», також анонсувались події наступного тижня. Впродовж 11-13 березня вчитель української мови Цуркан Ю.О організувала конкурс проектів «Якби Тарас Шевченко жив у 2019 році», завдяки якому учні могли подумати над питанням актуальності творчості поета, замислитись над проблемами сучасності.

14 березня учні молодшої та середньої школи брали участь у конкурсах читців поезій Тараса Шевченка «Молися, сину: за Вкраїну». Учні 1-4 класів розігрували сценки з творів Кобзаря, грали на музичних інструментах, виразно декламували вірші поета. Вчителями молодшої школи було створено справжнє свято поезії, де панувала атмосфера пошани до Шевченкового слова.

Учні середньої школи школи також декламували вірші поета: від «Заповіту» до сучасних віршів про «Кобзаря». Після конкурсу учням, що брали участь у читаннях було запропоновано заповнити анкету-рефлексію щодо власного виступу. І місце у конкурсі читців у середній школі отримала учениця 8 класу Мельник Надія, ІІ місця – учениці 6 класу: Шубіна Вероніка та Шилова Соломія, а ІІІ місця – учениця 7 класу Костенчук Уляна та учні 5 класу – Жулінський Євген, Гаврилов Вадим та Боднарюк Анастасія.

15 березня вчителями Цуркан Ю.О. та Макогончук В.О. було проведено тематичний відкритий урок «Шевченко як художник», де учні 6-7 класів могли ознайомитись з новою гранню постаті Тараса Шевченка, глибше дізнатись про його здобутки в царині живопису та гравюри. Також Цуркан Ю.О. запропонувала учням нову форму роботи – проект співпраці у стилі НУШ, який активно залучив учнів до спільного процесу творення.

Впродовж тижня класними керівниками та класоводами було проведено тематичні години спілкування, присвячені творчості Тараса Шевченка, на уроках української літератури учні долучались до питань осмислення жіночих образів в поемах митця (9 клас), декламували пейзажну лірику поета (5 клас). Загалом, завдяки спільній праці усіх вчителів та дітей мету Шевченківського тижня було виконано, адже учні активно долучались до ознайомлення та осмислення творчості Тараса Шевченка.

Категорія:
  Новини
About

 Hope-School

  (46 articles)