Уроки доброчесності

Автор Hope-School 10 місяців тому

Мета курсу – ознайомити дітей із морально-етичними поняттями. А саме: відповідальність і гідність, людяність і проактивність, рівність і чесність, лідерство і служіння. Це цінності, на яких ґрунтується суспільна доброчесність, навчити дітей бути чесними перед собою, перед тими хто тебе оточує, перед усім суспільством. Після уроків доброчесності дитина розумітиме, чому важливо брати участь у громадському житті, та знатиме, як це робити, поважатиме закон, права людини.

Суспільна доброчесність має багато складників, один із яких-усвідомлення, протидія чи боротьба з побутовою корупцією.

Формування цінностей у дітей починається ще зі школи, однак небагато учнів знають, що таке корупція, усвідомлюють її наслідки та інтегрованість у різні сфери суспільного життя. Діти рідко стикаються з цією темою, а вона складна і потребує комплексного підходу. Ще менше з учнями говорять про доброчесність – як протиставлення корупції. Пов’язано це із тим, що, на перший погляд, поняття доброчесності є абстрактним, тому говорити про неї може бути складно чи некомфортно. Тому уроки доброчесності – це перше занурення школярів у цю тематику, яке допоможе сформувати базове, необхідне відповідно до їхнього віку, розуміння. 

Важливо розуміти, що освіта про доброчесність не повинна обмежуватися лише формальним визначенням термінів у рамках одного уроку чи сухого курсу. Доброчесності варто навчати послідовно — на різних прикладах, аналізуючи та обговорюючи реальні/можливі ситуації з життя. Тому одним із найбільш ефективних способів виховувати доброчесність є за можливості інтеграція теми в різні шкільні предмети.

Кінцева мета – створити умови, за яких діти зможуть поставити, в першу чергу, собі запитання, які вони ніколи раніше не ставили та не думали про них. Для чого бути доброчесним? Як це бути доброчесним? Як варто вчинити в тій чи іншій ситуації, коли рішення не є очевидним?

Категорія:
  Інноваційні технології в освітній діяльності гімназії
About

 Hope-School

  (55 articles)